Zinloos geweld ontsierd winst van Ameide JO17-1 op koploper RKTVC!

Vandaag competitiewedstrijd numero 3. Weer moest Ameide JO17-1 afreizen naar Tiel. Vorige week was Theole de tegenstander, vandaag was koploper RKTVC JO17-2 aan de beurt. Een ploeg die in de beker redelijke uitslagen had neer gezet tegen o.a. 2e klassers en in onze competitie bovenaan staat door 2 grote winst partijen op Theole en Buren. Onze ploeg was deze zaterdag helemaal compleet ware het niet dat er al 3 spelers een hele wedstrijd in de benen hadden. Nick, Jan Willem en Gerjan hielpen ’s ochtends de JO15-1 uit de brand en konden in Hoornaar met het team van Aernout een 10-2 winst noteren en daarna doorreizen naar Tiel. Grote klasse voor jullie hulp en inzet, zo help je elkaar als vereniging! Gelukkig vandaag geen alternatieve routes door de Betuwe en na de borg te hebben betaald voor de kleedkamersleutel en het consumptiekaartje te hebben opgehaald voor de limonade in de rust kon de voorbereiding beginnen voor deze, al is het allemaal nog vroeg in het seizoen, toch wel belangrijke wedstrijd. Bij winst haak je namelijk aan bovenin, waar we graag willen meedoen. Bij verlies val je toch een stuk terug op de ranglijst en loop je misschien weer enkele weken achter de feiten aan om aan te haken.

Ameide begon sterk aan de wedstrijd, op het kunstgras van de Tielse club liet het zien te willen gaan strijden voor een goed resultaat. Ook RKTVC, met hier en daar goede spelers in het team, liet zien graag de baas te willen zijn in eigen huis. De wedstrijd ging redelijk gelijk op maar Ameide was wel het team met het meeste balbezit en dreiging naar voren. Het was dan ook Ameide die terecht de score kon openen. René nam een mooie lange vrije trap welke de diep lopende Jelle keurig vanuit de lucht voor de goal lag, daar kon EJ goed getimed de 0-1 tegen de touwen koppen, mooi uitgevoerde spelhervatting! Niet lang daarna stond ook de 0-2 al op het scorebord, na een rebound uit een corner was het Roy die met een mooie volley vanaf de 16m de Tielse keeper verschalkte. In deze fase was het Ameide die de score kon uitbouwen maar was het toch RKTVC die scoorde. Een bal die duidelijk met de hand werd meegenomen, maar waar de scheidsrechter niets van wilde weten, was de aanleiding voor de tegengoal die eigenlijk niet had mogen tellen, maar toch was het 1-2. Na deze goal was het RKTVC die wat aandrong en moest keeper Patrick in een 1 op 1 situatie nog een keer handelend optreden om zo zijn ploeg overeind te houden. De 1e helft leek strijdend maar fair uitgespeeld te worden tot aan de rust maar uit het niets was er in één keer toch wat frustratie aan de kant van RKTVC. De aanvoerder wilde, na herhaaldelijk aangeven van de scheidsrechter, geen afstand nemen bij een Termeise vrije trap en kon zodoende met een gele kaart 10 (korte) minuten naar de kant. Rust 1-2.

In de rust zijn er wat wissels doorgevoerd en de mannen is op het hart gedrukt dat het wel eens een hectische tweede helft kon gaan worden, dus 40 minuten de koppen erbij houden! Minimaal één stap vooruit denkend het positiespel spelen en uit de duels blijven was het advies! En inderdaad, RKTVC begon gelijk aanvallend aan de 2e helft, op jacht naar de 2-2. Maar Ameide stond als een huis, zowel in de verdediging als op het middenveld. Dit resulteerde in een goed lopende aanval welke uiteindelijk tot een strafschop leidde voor Ameide. Een verdediger van RKTVC dacht dat hij keeper was en probeerde de bal uit het doel te slaan en kon vertrekken met geel. René schoot de strafschop beheerst binnen en de 1-3 was een feit. In de 10 tegen 11 situatie was Ameide natuurlijk de bovenliggende partij maar kon helaas geen goal noteren. Het was zelfs RKTVC, overigens weer met 11 tegen 11, die uit een “rommel corner” de 2-3 kon maken en rook bloed. Echter vanuit de aftrap was het Ameide die de score weer uitbouwde naar 2-4. Met een mooie aanval met 1x raken zette René een mooi driehoekje op met Max en Roy en kwam zodoende alleen voor de keeper te staan. Zijn afronding was subliem, een heerlijke stift over de Tielse keeper! Dat was de mentale knakker voor RKTVC en voor diverse spelers het sein te gaan schoppen op alles wat blauwwit was. Doordat de scheidsrechter niet kort handelend optrad was het onze grensrechter Teo, die naar de zoveelste te harde Tielse charge, zich bij de desbetreffende speler (aanvoerder…) afvroeg waar hij toch mee bezig was. Het antwoord van deze aanvoerder was een vuistslag in Teo zijn gezicht en de rapen waren gaar. Spelers, trainer en publiek rechtvaardigde op één of andere manier ook nog de actie van de aanvoerder en wilde allemaal verhaal halen. Gelukkig werd de situatie snel gekalmeerd en kon zowel Teo(?) als de aanvoerder met rood vertrekken, niet al teveel woorden er meer aan vuil gemaakt en de jongens gemaand de koppen erbij te houden en de voeten te laten spreken! En dat was tegen geen dovenmans oren gezegd, de toch wel aangeslagen ploeg liet voetballend zien dat ze het één en ander recht wilde gaan zetten. RKTVC daarentegen bleef doorgaan met zeer harde charges op o.a. Max, Roy, Jan Willem en Dennis die toch allemaal minimaal met geel bestraft hadden moeten worden, maar sommige leverde nog niet eens een vrije trap op… Maar goed, er werd ook nog gevoetbald, en hoe!? Na een goede onderschepping van Ralph was het Max die Roy wegstuurde. Roy omspeelde keurig de keeper en kon de toch wel bevrijdende 2-5 maken. Met gevaar voor eigen leden bleef Ameide goed door voetballen. Roy joeg de Tielse keeper af die op zijn beurt de bal slecht weg werkte en zo bij René in zijn voeten schoof. René, die op zo’n 40 meter van de goal stond, schoot met een schitterend wreefschot over de keeper heen en kon met deze mooie treffer de 2-6 aantekenen. De laatste goal was net zoals vorige week wederom van Jan Willem. Nadat eerst de goed spelende Dennis de wedstrijd uitgeschopt was, was het Max die met een mooie actie de achterlijn haalde en zo Jan Willem bediende. Jan Willem rondde keurig af en met deze 2-7 liep deze zeer turbulente 2e helft gelukkig op een eind en was de terechte overwinning op de koploper een feit!

Zo zie je dat een jeugdwedstrijd dus zomaar kan uitlopen in zinloos geweld, een goede winstpartij op de koploper wordt hier dan toch wel door overschaduwd en kon dus niet echt gevierd worden. Gelukkig was Teo weer snel “de oude” en liet het bestuur van RKTVC weten dat deze aanvoerder disciplinair aangepakt zou gaan worden, ook de scheidsrechter meldde dat de rode kaart met de bijbehorende code zal worden ingevoerd bij de KNVB. Ook na de beladen wedstrijd leidde dit voorval tot wat woorden en emotie in de kleedkamer, wat natuurlijk begrijpelijk is. Maar goed om te zien dat het team toch bij elkaar bleef op de momenten waar het moest, zowel tijdens als na de wedstrijd, en vooral ook de koppen erbij hield en o.a. gewoon goed bleef voetballen met veel strijd en inzet, een groot compliment waard! Deze week zullen we de wedstrijd nog eens na bespreken en weer vol in training gaan voor de volgende wedstrijd. Dit is gelukkig, na diverse uitwedstrijden gehad te hebben, weer eens een thuiswedstrijd. Er wordt 2 dagen na de traditionele Paardenmarkt gespeeld op Meihoven om 10.30u tegen Heukelum JO17-1. Tot dan!!

De trainert!